D'espairsRay
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

D'espairsRay


 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Superstitiozitatea

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Saruki ~
Admin
Saruki ~


Numarul mesajelor : 374
Varsta : 29
Localizare : Coll: Set
Data de inscriere : 13/06/2008

Superstitiozitatea Empty
MesajSubiect: Superstitiozitatea   Superstitiozitatea Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 9:52 am

In familia mea 13 e o zi norocoasa din vreo 5 motive O_O
Pisicile negre imi plac,si chiar in seara asta s-a frecat una de mine si mi-a taiat calea de 3 ori =='
Oglinzile,mama ar fi in stare sa ma ia la bataie daca as sparge una,pentru ca "mi-ar merge greu" -.-'
Am dus gunoiul de 9487262 de ori noaptea si inca am ce sa mananc u.u
Oamenii cred in superstitii din lipsa de ocupatie o.O
Si faza e ca...atunci cand iti impui...de fapt nu 'impui' =]
Superstitiile sunt cu atat mai adevarate atunci cand oamenii cred ca asta o sa se intample...
Serios,eu la concluzia asta am ajuns...
Sus In jos
http://frail-limb-nursery.blogspot.com
irCha.
D'espairsray addict.
irCha.


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 29
Localizare : Obiect Zburator Neidentificat
Data de inscriere : 26/03/2009

Superstitiozitatea Empty
MesajSubiect: Re: Superstitiozitatea   Superstitiozitatea Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:03 am

Singurele mele superstitii sunt cu pisicile negre si pastrarea locului pe unde merg cand ma plimb cu o persoana.
In legatura cu pisicile , am avut O GRAMADA de antecedente urate fara sa ma gandesc ca se va intampla ceva.
Sus In jos
Moebius Loopain
[sick six]
Moebius Loopain


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 30
Localizare : Starless night
Data de inscriere : 14/06/2008

Superstitiozitatea Empty
MesajSubiect: Re: Superstitiozitatea   Superstitiozitatea Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:38 pm

Eu acum cred ca superstitiile sunt doar o tampenie, dar nu am crezut tot timpul asta.
Inainte imi citeam tot timpul horoscopul din reviste, credeam ca 13 este o zi cu ghinion si etc.
Dar acum cred ca lucrurile astea se intampla doar daca tu crezi in ele, pentru ca atunci cand crezi in ele tinzi sa cauti toate indiciile cum ca sunt adevarate.

De exemplu :
- eu ador pisicile negre si chiar nu inteleg de ce daca iti taie calea ai ghinion, sunt doar niste animale simple si adorabile, nimic mai mult, nu sunt diavolul wtf?
- am dat teza de vreo 2 sau 3 ori pe data de 13 marti si chiar am avut niste rezultate de care am fost foarte multumita, iar faza cu superstitia nu m-a afectat absolut deloc.
- am spart nu stiu cate oglinzi pana acum, inca traiesc, nu sunt bolnava, saraca sau mai stiu eu ce si nu am avut nici parte de 7 ani de ghinion cum se zice.
- am scapat sare pe jos si nu am aruncat putina peste umar asa cum ar fi trebuit sa fac, dar totusi nu am patit nimic.

So, toate aceste lucruri si restul superstitiilor sunt doar niste tampenii, iar la unele dintre ele chiar imi vine sa mor de ras lol .
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Superstitiozitatea Empty
MesajSubiect: Re: Superstitiozitatea   Superstitiozitatea Icon_minitime

Sus In jos
 
Superstitiozitatea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
D'espairsRay :: Have fun/Others :: Cafenea-
Mergi direct la: