D'espairsRay
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

D'espairsRay


 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Poreclele voastre

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Saruki ~
Admin
Saruki ~


Numarul mesajelor : 374
Varsta : 29
Localizare : Coll: Set
Data de inscriere : 13/06/2008

Poreclele voastre Empty
MesajSubiect: Poreclele voastre   Poreclele voastre Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 9:53 am

Uhm...

Hana/Hina ~ asa m-a botezat "mama" (Hana) si apoi am venit eu cu o "imbunatatire" care a expirat pana la urma x.x'
Ramo/Ramy ~ Ca sa nu spuna numele intreg au prescurtat (colegii in general) o.o
Saruwatari/Saru/Saruki ~ Prima data a fost Saruwatari,care inseamna Ramona o.o , iar apoi Shu a inceput sa-mi spuna Saru pentru ca era prea lung XD si dupa o perioada de timp i s-a parut cam scurt si a venit cu acel "ki" , iar de atunci a ramas Saruki o.o dar imi place ca prietenii sa-mi spuna Saru ^ ^
Sus In jos
http://frail-limb-nursery.blogspot.com
irCha.
D'espairsray addict.
irCha.


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 29
Localizare : Obiect Zburator Neidentificat
Data de inscriere : 26/03/2009

Poreclele voastre Empty
MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Poreclele voastre Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 9:57 am

irCha - deoarece mi-a placut porecla asta a unei norvegiene foarte dragute de pe un site.
Roackera - asa mi se spune deobicei in scoala ca sunt cam singura

sunt ciudat stiu
but everybody knows me as irCha
Sus In jos
Moebius Loopain
[sick six]
Moebius Loopain


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 30
Localizare : Starless night
Data de inscriere : 14/06/2008

Poreclele voastre Empty
MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Poreclele voastre Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:41 pm

Hm oky sa vedem O.O'

Mada : Asa imi spun toti colegii si unii profesori, vine de la numele meu, Madalina o.O
Shin [Shinu, Shini, Shina lol] : Well am avut destul de mult timp nick-ul Byo.Shin si aproape toata lumea imi zice asa xD
Puki : Asta vine de la nick-ul meu Kiri.Puki Shin o.O' nu stiu ce m-a apucat lol. Oricum, o fata de pe un forum imi zicea asa, apoi i-am spus lui ojosan si ea tot Puki imi spune acum O.O
Libra-chan : Asta e recenta. Tahy a inceput sa-mi zica asa intr-o seara z.z' habar nu am de ce si nici nu stiu de la ce vine lol O_O
Kisou & Suke : Sunt doua porecle ale mele mai vechi, cred ca amandoua le-am folosit o data ca si nick. Oricum imi plac mult dar acum nu-mi mai zice nimeni asa u.u

Ma rog, din moment ce aproape toata lumea imi spune Shin nu am prea multe porecle o.o
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
Broken Star
~Japan fan ^_^~
~Japan fan ^_^~
Broken Star


Numarul mesajelor : 95
Varsta : 114
Localizare : pe aici pe undeva
Data de inscriere : 11/12/2008

Poreclele voastre Empty
MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Poreclele voastre Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:43 pm

^ Libra ii un cantec de la MUCC ^^ Nu de la el vine porecla? Ai scris ca asculti MUCC xP

Eu nu am porecla V_V
Sus In jos
Moebius Loopain
[sick six]
Moebius Loopain


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 30
Localizare : Starless night
Data de inscriere : 14/06/2008

Poreclele voastre Empty
MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Poreclele voastre Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:52 pm

Stiu ca e o melodie de la ei si chiar eram obsedata de ea XD Inca imi place mult melodia.
Anyway nu de la melodie vine porecla O.O' Am intrebat-o si a zis ca nu o.o
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Poreclele voastre Empty
MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Poreclele voastre Icon_minitime

Sus In jos
 
Poreclele voastre
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
D'espairsRay :: Have fun/Others :: Cafenea-
Mergi direct la: