D'espairsRay
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

D'espairsRay


 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Fuyu no Castanet

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Moebius Loopain
[sick six]
Moebius Loopain


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 30
Localizare : Starless night
Data de inscriere : 14/06/2008

Fuyu no Castanet Empty
MesajSubiect: Fuyu no Castanet   Fuyu no Castanet Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 9:59 pm

Etto.. Hellu~? O.O'
O sa incerc sa fac o scurta prezentare [ceva ce nu am facut de mult lol].

Dupa nick puteti sa-mi spuneti cum vreti, totusi as prefera sa mi se spuna Shin O.O Asa imi spune toata lumea si asa sunt cunoscuta pe toate forum-urile pe care sunt inregistrata. Nu are rost sa spun prea multe despre mine, pentru ca nu ma pricep la autodescrieri sau chestii de genul asta asa ca ma cunoasteti voi pe parcurs.

Ma uit la anime-uri de cand eram mica, doar ca nu stiam ce sunt alea anime-uri lol. Anyway pot sa zic ca sunt chiar fana anime de vreo 4-5 ani aproximativ. Am vazut destul de multe anime-uri, nu are rost sa le enumar pe toate. Preferatul meu e cu siguranta Death Note <3 Pe urma ar mai fi : ef ~ A tale of memories, ef ~ A tale of melodies, Nana, Kuroshitsuji, Rozen Maiden, Deus Machina Demonbane, Vampire Knight si cam astea ar fi care imi plac mai mult. Nu cred ca am un gen preferat. Ma uit la un anime daca mi se pare bun, imi plac personajele, are grafica buna, dar nu conteaza cat de mult imi plac chestiile astea cat timp povestea este plictisitoare. Oricum, pot spune ca ador dramele <3.
Manga-uri nu am citit foarte multe pentru ca niciodata nu m-au prea atras. De fapt nici macar 10 nu cred sa fi citit lol, abia acum ce am mai inceput sa citesc cate ceva. Pana acum preferatele mele sunt : Camelot Garden, Urooboe Uroboros! si Nana, da stiu.. foarte multe, nu am ce zice xD.

In ceea ce priveste muzica. De obicei ascult j-rock ~ droguri lol, dar ascult si destul de mult rock si putin j-pop.
Trupele mele preferate de j-rock ar fi : Dir en Grey, Nightmare, MUCC, Deluhi, Merry, Plastic Tree, Versailles -P.Q.-, Lamina, Dolly, Fatima, Moran, gemmik, Rentrer en Soi, X Japan, Girugamesh si multe altele lol.
Trupe de rock : Breaking Benjamin, Three Days Grace, Skillet, Bullet For My Valentine, Evanescence, 3 doors down, Linkin Park, Disturbed, Dragonforce lala etc. O_O'
Cum am zis j-pop ascult foarte putin, dar totusi : Olivia Lufkin, Anna Tsuchiya, Aya Kamiki [astea 3 imi plac chiar foarte mult ^^], Nana Kitade, BoA, Utada Hikaru si ar mai fi, dar ascult mai rar si nu mi le prea amintesc.

In timpul liber imi place sa citesc sau sa ma uit la vreun film. In ultimul timp nu am mai prea citit asa ca..
Anyway, filmele mele preferate ar fi : The Nightmare before Christmas, Pirates of Caribbean, So Close, Scary Movie, The Grudge, Underworld, Silent Hill, The Chronicales of Riddick etc. Imi place foarte mult si sa urmaresc seriale desi nu prea am timp pentru ele, iar printre preferatele mele sunt : Supernatural [FTW!], Stargate : SG-1 & Stargate : Atlantis [FTWx2!], Friends, Joey, Eureka, Prison Break, Two and a half men, Seinfeld.

Si ma opresc. Daca aveti intrebari puteti intreba linistiti pentru ca imi plac mult intrebarile ~ <3. Pana la urma nu a fost o descriere asa de scurta O.O'''

P.S : I was Byo.Shin but mi-am schimbat nick-ul si romgleza mea de balta FTW! O.O''
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
Broken Star
~Japan fan ^_^~
~Japan fan ^_^~
Broken Star


Numarul mesajelor : 95
Varsta : 114
Localizare : pe aici pe undeva
Data de inscriere : 11/12/2008

Fuyu no Castanet Empty
MesajSubiect: Re: Fuyu no Castanet   Fuyu no Castanet Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:06 pm

Nu am intrebari.
Welcome ^^
Sus In jos
Saruki ~
Admin
Saruki ~


Numarul mesajelor : 374
Varsta : 29
Localizare : Coll: Set
Data de inscriere : 13/06/2008

Fuyu no Castanet Empty
MesajSubiect: Re: Fuyu no Castanet   Fuyu no Castanet Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:12 pm

Welcome here Shin ^-----^
Arigato ca te-ai intors ... apreciez asta <3
Happy posting,nu am intrebari...te stiu de mult timp.
*huuuuuugs*
Sus In jos
http://frail-limb-nursery.blogspot.com
Moebius Loopain
[sick six]
Moebius Loopain


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 30
Localizare : Starless night
Data de inscriere : 14/06/2008

Fuyu no Castanet Empty
MesajSubiect: Re: Fuyu no Castanet   Fuyu no Castanet Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 10:15 pm

@Broken Star : Thanks for teh welcome ^^
@SaRu : Ehe logic ca m-am intors ^^ Oricum muream de plictiseala si noaptea ma apuca postatul pe forum-uri si nu mai gaseam niciunul o-o'
Anyway thanks for teh welcome too *hugs* ~ ^ ^
Sus In jos
http://ivory-irony.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Fuyu no Castanet Empty
MesajSubiect: Re: Fuyu no Castanet   Fuyu no Castanet Icon_minitime

Sus In jos
 
Fuyu no Castanet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
D'espairsRay :: Welcome :: Membrii noi-
Mergi direct la: